Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku

Spotkanie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Nie daj się zrobić w słupa!” to główne przesłanie, spotkania zorganizowanego w dniu 14 maja 2015r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przez Koło Prawników KUL oraz urzędy kontroli skarbowej w Białymstoku, Rzeszowie i Lublinie. 

Celem kampanii Kontroli Skarbowej jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych, informowanie i edukacja w zakresie konsekwencji związanych z wystawianiem i wprowadzaniem do obiegu prawnego fikcyjnych faktur, uczestnictwem w karuzeli podatkowej. Przekonanie ludzi, że nie warto wchodzić na drogę przestępstwa.  

Jeden nierozważny krok może zniszczyć  marzenia i plany życiowe, może prowadzić do poważnych konsekwencji. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko osoby, które organizują nielegalny proceder, ale i te, które zostają wykorzystane do podpisywania fikcyjnych faktur – wchodząc tym samym na drogę przestępstwa. Za oszustwa podatkowe grożą kary - nie tylko z kodeksu karnego skarbowego, ale również kodeksu karnego. 

Najczęściej ofiarami przestępstw podatkowych padają osoby, które z uwagi na niską świadomość prawa, swój status materialny lub brak środków do życia, godzą się na udział w procederze przestępczym w zamian za otrzymywanie niewielkiego wynagrodzenia. 

Kampania realizowana jest przez 16 urzędów kontroli skarbowej pod patronatem Ministerstwa Finansów i swoim zasięgiem obejmie teren całego kraju. Utworzona została także strona internetowa www.slupczyoszust, na której zamieszczane są szczegółowe informacje dotyczące kampanii.


Data wytworzenia: 2015-06-08 11:41 Autor: Zbigniew Chorabik Data publikacji: 2015-06-08 11:41 Osoba udostępniająca na stronie: Zbigniew Chorabik Data ostatniej modyfikacji: 2015-06-08 Osoba modyfikująca: Zbigniew Chorabik