Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

Kontrola Skarbowa wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP oraz funkcjonariuszami olsztyńskiej Izby Celnej zlikwidowali, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nielegalną krajalnię tytoniu. Zatrzymano 5 osób. Wartość uszczupleń Skarbu Państwa
z tytułu należnych od tego towaru podatków akcyzowego i VAT oszacowano na kwotę 30 mln zł.

Podczas wspólnych działań Kontroli Skarbowej,funkcjonariuszy CBŚP Olsztyn oraz olsztyńskiej Izby Celnej przeprowadzonych w dniach 25 − 27 czerwca 2015rzadano kolejny cios w działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnego suszu i krajanki tytoniowej.

Realizacji dokonano w miejscowościach w okolicach Olsztyna.Zabezpieczono ponad 550 kg tytoniu i 50 ton suszu oraz maszyny i urządzenia służące do cięcia i aromatyzowania przerabianego tytoniu.Dzięki dobrej współpracy Kontroli Skarbowej, CBŚP Olsztyn oraz Izby Celnej zdiagnozowano mechanizm przestępczy oraz jego animatorów i uczestników. Zatrzymano 5 osób, którym postawiono zarzuty nielegalnego posiadania i przechowywania wyrobów akcyzowych. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Grożą im kary od grzywny do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Iławie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.


Data wytworzenia: 2015-07-07 11:03 Autor: Marek Wojewódko Data publikacji: 2015-07-07 11:03 Osoba udostępniająca na stronie: Marek Wojewódko Data ostatniej modyfikacji: 2015-07-07 Osoba modyfikująca: Marek Wojewódko