Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku

Luksusowe „podróbki” zarekwirowane

Pracownicy Kontroli Skarbowej wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy, zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Litwy, który przewoził zegarki firmy Rolex, Breguet i Panerai Luminor o wartości rynkowej 890 tys. zł. Towar ten był przewożony na Łotwę w ramach WDT.

W wyniku wstępnej weryfikacji przez pracowników Kontroli Skarbowej okazało się, iż zatrzymany towar to „podróbki”. Podjęto dalsze wspólne czynności procesowe, w tym m.in. dokonano przeszukania w podmiocie gospodarczym, który sprzedał ten towar i wystawił faktury. W trakcie przeszukania ujawniono ponadto 108 sztuk „podróbek” wód toaletowych znanych światowych marek o wartości rynkowej 18 tys. zł. Właścicielką tego towaru, okazała się pracownica firmy, która przyznała się do ich posiadania.

Ujawnienie tych towarów w ramach WDT spowodowało, iż Skarb Państwa nie stracił około 114 tys. zł z tytułu zwrotu podatku VAT.

 

Do ujawnienia i zatrzymania nielegalnych towarów doszło w trakcie trwających od 26 stycznia b.r. wspólnych działań Kontroli Skarbowej z innymi służbami polegających na szczegółowej weryfikacji dokumentów eksportowych oraz dokumentów podróżnych występujących o zwrot VAT z tytułu nabycia elektroniki w procedurze TAX FREE, których celem jest przeciwdziałanie wyłudzeniom podatku VAT w obrocie elektroniką. 


Data wytworzenia: 2015-02-13 09:05 Autor: Zbigniew Chorabik Data publikacji: 2015-02-13 09:05 Osoba udostępniająca na stronie: Zbigniew Chorabik Data ostatniej modyfikacji: 2015-02-13 Osoba modyfikująca: Zbigniew Chorabik